Оваа мачка ќе ви го освои срцето со нејзините смешни изрази

Оваа мачка ќе ви го освои срцето со нејзините смешни изрази

Постојат луѓе што се опседнати со мачки, па на Интернет можете да најдете мачки што танцуваат, намуртени мачки или мачки што прават гримаси и сите тие имаат илјадници (ако не и милиони) обожаватели од целиот свет. Мачката Манго не е исклучок од ова правило. Оваа мачка е дел од едно јапонско трио кое во моментов има над 300 илјади следбеници на својот профил на Инстаграм. И покрај тоа што профилот им е заеднички, Манго е дефинитивно во центарот на вниманието. Тоа е така затоа што ова крзнено животно прави многу смешни изрази, па во продолжение погледнете дали можеби некогаш и вие сте имале некој сличен израз на вашето лице.

Оваа мачка ќе ви го освои срцето со нејзините смешни изрази

Оваа мачка ќе ви го освои срцето со нејзините смешни изрази

Оваа мачка ќе ви го освои срцето со нејзините смешни изрази

Оваа мачка ќе ви го освои срцето со нејзините смешни изрази

Оваа мачка ќе ви го освои срцето со нејзините смешни изрази

Оваа мачка ќе ви го освои срцето со нејзините смешни изрази

Оваа мачка ќе ви го освои срцето со нејзините смешни изрази

Оваа мачка ќе ви го освои срцето со нејзините смешни изрази

Оваа мачка ќе ви го освои срцето со нејзините смешни изрази

За повеќе фотографии продолжете на следната страница

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар