Oваа јапонска мачка е најдобриот партнер за спиење на неговиот мал пријател

Токо е мачка која живее со едно семејство во Јапонија. Откако се родило бебето на неговите сопственици, тој е негов лојален партнер за играње, галење и постојано го следи насекаде. Токо е пријател кој расте заедно со неговиот омилен човек и секогаш е покрај него, чувајќи го од лошите соништа. Овие фотографии ќе ви го стоплат срцето и барем за момент ќе ве натераат да заборавите на реалноста и да помислите колку животот би можел да биде убав.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар