Отворен е ресторан во кој секогаш ќе ви ја грешат нарачката

Отворен е ресторан во кој секогаш ќе ви ја грешат нарачката

Сигурно една од најдосадните работи која може да се случи кога јадете во ресторан, е да ви ја згрешат нарачката. Изненадувачки, но еден ресторан го нуди токму тоа. „Ресторанот на грешни порачки“ е отворен во Токио, и неговата мисија е да најмува келнери кои страдаат од деменција.

(1)restoran-vo-koj-sekogash-kje-vi-ja-zgreshat-narachkata-kafepauza.mk

Замислата на сопствениците е дека луѓето кои имаат деменција сигурно ќе ви ја згрешат нарачката. Но, кога однапред ќе бидете свесни за тоа, вашата перцепција за луѓето кои страдаат од оваа болест ќе се смени. Ова искуство ќе ви помогне да сфатите дека и луѓето со деменција можат да бидат функционални членови на општеството.

(2)restoran-vo-koj-sekogash-kje-vi-ja-zgreshat-narachkata-kafepauza.mk

(3)restoran-vo-koj-sekogash-kje-vi-ja-zgreshat-narachkata-kafepauza.mk

(4)restoran-vo-koj-sekogash-kje-vi-ja-zgreshat-narachkata-kafepauza.mk

(5)restoran-vo-koj-sekogash-kje-vi-ja-zgreshat-narachkata-kafepauza.mk

(6)restoran-vo-koj-sekogash-kje-vi-ja-zgreshat-narachkata-kafepauza.mk

(7)restoran-vo-koj-sekogash-kje-vi-ja-zgreshat-narachkata-kafepauza.mk

(8)restoran-vo-koj-sekogash-kje-vi-ja-zgreshat-narachkata-kafepauza.mk

(9)restoran-vo-koj-sekogash-kje-vi-ja-zgreshat-narachkata-kafepauza.mk

(10)restoran-vo-koj-sekogash-kje-vi-ja-zgreshat-narachkata-kafepauza.mk

Погледнете го и овој прекрасен подводен ресторан.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар