Откријте зошто 10 милиони луѓе заспиваат покрај ова неверојатно видео

Откријте зошто 10 милиони луѓе заспиваат покрај ова неверојатно видео

Гледањето на ова видео опушта толку многу што слободно можеме да кажеме дека е еден од најдобрите методи за заспивање. На видеото се наоѓа една река во северна Ирска, која е окружена со шума и врз која поминува мал мост. Покрај тоа што станува збор за прекрасен пејзаж, видеото станало екстремно популарно поради звуците од природата кои неверојатно многу опуштаат.

Откријте зошто 10 милиони луѓе заспиваат покрај оваа неверојатно видео

Тоа е направено од страна на визуелниот уметник Џони Лосон, така што две години ја снимал истата сцена во природа, токму на таа река. Тој воопшто не ни помислил колкава моќ ќе има неговото видео и колку ќе им помага денес на сите луѓе кои имаат проблеми со стрес и несоница. Тој почнувал да добива пораки од луѓе ширум целиот свет, импресионирани од начинот на кој видеото ги успива.

Видеото трае нешто повеќе од 8 часа, точно онолку време колку е доволно за здраво спиење. Благодарение на должината на видеото, ако некој се разбуди сред ноќ, звуците одново брзо ќе му помогнат да заспие. Ова видео веќе има повеќе од 10 милиони прегледи, па ако сакате да дознаете зошто, проверете самите вечерва.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар