„Откачена“ теорија на еволуцијата

Во оваа стоп-моушн анимација на продукциската куќа „Boolab“, двигател на еволуцијата е пенкалото. Се работи за кусо и „откачено“ маркетинг филмче за промоција на прозиводите на „Pilot“.

„Откачена“ теорија на еволуцијата

Уживајте во ефективниот маркетинг потег на „Boolab“, зачинет со квалитетната доза хумор и малку иронија.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар