Одберете ја положбата во која најчесто седите и дознајте сѐ за вашиот карактер!

6. Вкрстени нозе

Одберете ја положбата во која најчесто седите и дознајте сѐ за вашиот карактер!

Вие сте скромни и срамежливи и честопати се срамите пред непознати луѓе. Вашата самодоверба не е на многу високо ниво. Се обидувате да ги скриете вашите емоции од другите и затоа ве сметаат за затворена личност.

7. Вкрстени раце

Одберете ја положбата во која најчесто седите и дознајте сѐ за вашиот карактер!

Вие сте сериозна личност со цврст карактер. Вашите мисли се многу длабоки, па затоа честопати имате замислен и сконцентриран израз на лицето наместо блага насмевка. И покрај тоа што сте многу самоуверени, не брзате да им се отворите на луѓето.

8. Раце скриени меѓу нозете

Одберете ја положбата во која најчесто седите и дознајте сѐ за вашиот карактер!

Вие сте многу нежни, чувствителни и весели. Не ги игнорирате туѓите проблеми, туку веднаш реагирате и ја нудите вашата помош. Исто така, многу сте срамежливи и честопати се сомневате во вашите зборови и одлуки.

9. Раце на колена

Одберете ја положбата во која најчесто седите и дознајте сѐ за вашиот карактер!

Очигледно е дека вие сте храбри и самоуверен лидери кои не се срамат да ги покажат своите способности пред останатите. Оваа положба е карактеристична за фокусираните и внимателни луѓе. Не се плашите да преземете одговорност не само за вашите туку и за туѓите одлуки. Не се плашите од проблемите и лесно ги решавате.

10. Испреплетени раце

Одберете ја положбата во која најчесто седите и дознајте сѐ за вашиот карактер!

Многу сте емотивни, импулсивни, отворени и дружељубиви. Весели сте и секогаш се обидувате да останете позитивни, но и да ја пренесете вашата енергија на луѓето околу вас. Луѓето се инспирираат од разговорите со вас, па затоа речиси никогаш не сте сами.

Дознајте и како положбата на спиење го открива вашиот карактер.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар