Одберете го најпривлечниот ловец на соништа и дознајте нешто интересно за вашата личност!

Одберете го најпривлечниот ловец на соништа и дознајте нешто интересно за вашата личност!

Индијанците велат дека ноќниот воздух е исполнет со соништа – добри соништа и кошмари. За да ги заштитат нивните луѓе од кошмари, тие користеле ловец на соништа како талисман. Како што сугерира името тие ги ловат сите видови соништа. Меѓутоа само добрите се пренесуваат до личноста која спие под него, низ неговите пердуви. Лошите соништа се фатени во мрежата во средниот дел и изгоруваат кога сончевата светлина ќе го дофати фаќачот на соништа. Затоа тој секогаш е над креветот каде што сончевата светлина може да продре. Дали сте конзервативни, вистинољубиви или чувствителни, независни, дистанцирани? Одберете еден ловец на соништа и дознајте нешто интересно за вашата личност!

1. Конзервативни, веродостојни и вистинољубиви се само некои од зборовите што ве опишуваат

Вие сте дружељубиви и искрено се грижите за другите. Откако убаво ќе запознаете некого, слепо ќе им верувате и сакате да бидете сигурни. Кога се во прашање чувствата, одвојте време за процесирање и делење. Иако сте добра личност, вашите емоции би можеле да ве преземат. Можете да бидете непристојни и премногу емоционални или целосно индиферентни. Непредвидливоста може да ве преплави.

2. Чистотата, еднаквоста и невиноста се карактеристики што ве дефинираат

Ја чувате неутралноста околу себе и ги мотивирате сите. Ве утешува кога сте оној што ги теши другите. Во вас постои квалитет што не можете да го сокриете. Ако нешто ви тргне наопаку во животот, можеби ќе се чувствувате изолирано, но не грижете се. Тоа е така бидејќи сте навикнати на совршен живот, но дури и тогаш вие сте оние што го засенуваат хаосот.

3. Оптимизмот и екстровертноста ја дефинираат вашата личност

Толку многу сакате да бидете во друштво на луѓе што може да почнете да се чувствувате депресивно ако премногу долго сте сами. Во вашата околина вие сте најгласни односно најмногу зборувате. Наместо да осудувате, ги прифаќате луѓето баш такви какви што се. Ве задоволува помагањето на другите, а тие ве сакаат поради вашата оптимистична енергија.

4. Чувствителни, сочувствителни и полни со поддршка – ова сте вие

Ги ставате другите пред себе. Иако сте интровертни луѓето доаѓаат кај вас кога им е потребна помош. Ова ве мотивира, но тие би можеле да ве искористат. Вие сте многу емотивна личност, па навредливите зборови од другите ве допираат повеќе отколку што треба, но тоа никогаш не го покажувате. Задржете ги вашите мирни квалитети и достоинство. Меѓутоа, сакајте ја вашата индивидуалност.

5. Независни сте, силно сакате и дистанцирани сте

Сакате да ги чувате работите под контрола и да бидете дистанцирани од другите. Можеби сакате да се оддалечите од секаква негативност. Дури и изгледате софистицирано за да ги исплашите другите и да создадете таинствено чувство. Одрекувате секакво задоволство и ги задржувате сопствените чувства за себе бидејќи не сакате да ве осудуваат.

Направете го и овој психолошки тест кој открива 5 видови трауми од детството.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар