Новиот неодолив модел на Пагани

Дами и господа, во продажба официјално е пуштено новото „Пагани Хуаира“. „Хуаирата“ е новиот предводник на италијанскиот производител на спортски автомобили, кој ќе ја замени веќе прочуената „Зонда“. Како и својот претходник, и таа ќе биде редок вид птица во светот на спортските автомобили, очекувајќи да се произведат помалку од 40 примероци во првата година од нејзиното производство.
Новиот неодолив модел на ПаганиОвој модел го придвижува AMG V12 мотор, со моќност од 700 коњски сили. Таа тежи околу 1.360 килограми, благодарејќи на карбонските влакна од кои е изработена целата шасија. Под полна гас „Хуаирата“ ќе може да достигне брзина до неверојатни 370 километри на час.
Новиот неодолив модел на ПаганиНовиот неодолив модел на ПаганиНејзиниот стил е малку ексцентричен, но тоа е препознатливо за сите модели на Пагани. Тие едноставно не се премногу аглести како моделите на Ламборгини, ниту заоблени како на Порше или Бугати. Доколку имате среќа некогаш да видите една во живо, веднаш ќе ја препознаете поради нејзината автентичност. Доколку пак сакате да бидете горд сопственик токму на овој модел, ќе треба да издвоите 1,5 милиони американски долари. Тоа е цената која ќе морате да ја платите, за да бидете еден од реките, но и од многу уникатните.
Новиот неодолив модел на ПаганиНовиот неодолив модел на ПаганиНовиот неодолив модел на ПаганиНовиот неодолив модел на ПаганиНовиот неодолив модел на ПаганиНовиот неодолив модел на ПаганиНовиот неодолив модел на ПаганиНовиот неодолив модел на ПаганиНовиот неодолив модел на ПаганиНовиот неодолив модел на ПаганиНовиот неодолив модел на ПаганиНовиот неодолив модел на Пагани


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. aleksa Reply

    aj go gledam Pagani Zonda , aj ovaa glupost so ja imaat napraveno

Остави коментар