Новиот концепт-автомобил од Форд, прекрасниот „Evos“

Дизајнерите од Форд очигледно сериозно си ја сфатиле работата и создале едно величествено дело. Новиот концепт за автомобилот наречен „Evos“ е навистина изненадувачки за компанијата, која долги децении не отстапуваше од својот препознатлив стил и линија на автомобили. Не само што овој дизајн ќе биде пресврт во дизајнот на автомобилите направени од Форд, туку ќе го претставува и нивниот нов компјутерско-информациски систем.Новиот концепт автомобил од Форд, прекрасниот „Evos“Автомобилот ќе содржи систем кој ќе се прилагодува на навиките на возачот, ќе презентира информации за времето, состојбата на патиштата и многу дрги интересни работи. Возачот исто така, ќе може да избере на каков мотор ќе го вози автомобилот, електронски или бензинец, во зависност од перформансите кои ќе ги очекува, како и од потрошувачката.Новиот концепт автомобил од Форд, прекрасниот „Evos“Иако можеби автомобилот нема да се појави во блиска иднина, сепак врвниот дизајн, моторот и внатрешната електроника, даваат знак дека Форд сериозно размислува за својата иднина.Новиот концепт автомобил од Форд, прекрасниот „Evos“Новиот концепт автомобил од Форд, прекрасниот „Evos“Новиот концепт автомобил од Форд, прекрасниот „Evos“Новиот концепт автомобил од Форд, прекрасниот „Evos“Новиот концепт автомобил од Форд, прекрасниот „Evos“Новиот концепт автомобил од Форд, прекрасниот „Evos“Новиот концепт автомобил од Форд, прекрасниот „Evos“Новиот концепт автомобил од Форд, прекрасниот „Evos“Новиот концепт автомобил од Форд, прекрасниот „Evos“

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар