Новата шармантна Фолксфаген Буба Кабриолет

Најновата верзија на легендарниот модел на Фолксфаген е одличен спој на практичност со добро познатиот стил на Бубата кој ја направи омилена меѓу многу генерации љубители на автомобили.Новата шармантна Фолксфаген Буба КабриолетЗа разлика од претходните модели, овој пат ветробранското стакло е поисправено, а покривот не се собира на задниот дел на возилото со што се овозможува подобра видливост наназад. Внатрешноста е со кафеава нијанса и е модерно средена како и обично. Кога на овој шармантен стил ќе се додадат и 170 коњски сили, јасно е дека се работи за автомобил кој овозможува необично искуство во возењето.Новата шармантна Фолксфаген Буба КабриолетНовата шармантна Фолксфаген Буба КабриолетНовата шармантна Фолксфаген Буба КабриолетНовата шармантна Фолксфаген Буба КабриолетНовата шармантна Фолксфаген Буба КабриолетНовата шармантна Фолксфаген Буба Кабриолет


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар