Нинџа мачки: Овој фотограф ги прикажува мачките во сосема ново светло!

Нинџа мачки: Овој фотограф ги прикажува мачките во сосема ново светло!

Изгледа дека на мачките одлично им одат боречките вештини! Јапонскиот фотограф Хисаката Хиројуки одлучил да посвети голем дел од неговото време за да ги фотографира мачките за време на нивните борби и резултатите се неверојатни!

Нинџа мачки: Овој фотограф ги прикажува мачките во сосема ново светло!

Заканувачки погледи, експлозивни удари и моќни боксови – Хиројуки успеал да ги „фати“ на камера сите нивни тајни вештини. Тој успешно докажал дека нашите омилени животинчиња водат двоен живот и понекогаш се претвораат во вистински нинџи. Којзнае што уште се случува кога никој не ги гледа?!

Нинџа мачки: Овој фотограф ги прикажува мачките во сосема ново светло!

Погледнете ги следниве урнебесни фотографии и побарајте ги нинџите од вашето соседство…

Нинџа мачки: Овој фотограф ги прикажува мачките во сосема ново светло!Нинџа мачки: Овој фотограф ги прикажува мачките во сосема ново светло!Нинџа мачки: Овој фотограф ги прикажува мачките во сосема ново светло!Нинџа мачки: Овој фотограф ги прикажува мачките во сосема ново светло!Нинџа мачки: Овој фотограф ги прикажува мачките во сосема ново светло!

Продолжете на следната страница за останатите фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар