Неверојатни места за живеење

Неверојатни места за живеење

Да можете во овој момент да бирате, каде би сакале да си купите свој имот? Какво место би бил вашиот дом? Дали сакате прометни места и огромни градови или сонувате за своја куќа подалеку од сета таа гужва? Ако сте едни од оние луѓе кои сакаат слобода и природа, кое место би го одбрале за вашата куќа од соништата? Покрај планини, на брег покрај море, во дивината или пак можеби во пустина?

Прекрасни тревести рамнини

Неверојатни места за живеење

Диви водени површини

Неверојатни места за живеење

Раскошни шуми и долини

Неверојатни места за живеење

Суви пустински предели

Неверојатни места за живеење

Бурни океански брегови

Неверојатни места за живеење

Живописни поларни региони

Неверојатни места за живеење

Изолирани мали острови

Неверојатни места за живеење

Големи уникатни мочуришта

Неверојатни места за живеење

Бескрајни планински венци

Неверојатни места за живеење

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар