Неверојатна убавина: Запознајте ги мачките близначки Ајрис и Ебис

Неверојатна убавина: Запознајте ги мачките близначки Ајрис и Абис

Ајрис и Абис се две прекрасни мачки близначки. Овие две сосема бели мачки се неразделни и премногу личат една на друга. Она што ги прави посебни се нивните очи, кои се во различна боја. Кај овие две убавици едното око е кафено, а другото има прекрасна сина боја.

Една легенда вели дека луѓето и животните кои имаат очи со различна боја, поседуваат посебна моќ – тие можат да гледаат во два света, оној на живите и оној на мртвите души. Дали е тоа навистина така не можеме да бидеме сигурни, но она што е сигурно е дека овие две мачки се неверојатно убави.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Книжевник, новинар, сонувач... Го обожува утринското кафе без шеќер. Верува дека убавите нешта се кријат во мали и едноставни пакувања.

Поврзани содржини

Остави коментар