Неодоливи модни додатоци за вашите миленици

Облекувањето на домашните миленици често се поврзува со личности како Парис Хилтон, која ужива да ги облекува нејзините кученца во тулови и светликави чизми. Но, една нова компанија решила да го преземе концептот за мода за миленици и да го претвори во прифатлив и интересен тренд. Станува збор за компанијата „Wagdrobe“, која всушност е онлајн салон за убавина за вашите крзнени пријатели.

(14)-neodolivi-modni-dodatoci-za-vashite-milenici-kafepauza.mk

Вие можете да одберете цена и стил, а стилистите ќе изберат облека и модни додатоци за вашето куче или маче. Цените се движат од 25 долари за еден комплет до 50 долари за два. Можете дури да одбирате и тематски изгледи како „хипстер куче“ или „куче од соседството“. Можеби ова е малку непотребно, но е апсолутно неодоливо. Компанија која се појави минатата пролет почнува да ги освојува и социјалните мрежи, а овие фотографии се најголемиот доказ зошто се случува тоа.

За авторот
Инженер под влијание на силни филмски маси. Далеку од реалноста, блиску до паметот. Иако крајот на филмот Живот го знаеме сите, сепак убаво е да уживаме додека трае.

Поврзани содржини

Остави коментар