Неодоливи мачки во улога на пин-ап девојки!

Неодоливи мачки во улога на пин-ап девојки!

Можеби досега сте чуле за блогот „Cats That Look Like Pinup Girls“ во кој мачките позираат како пин-ап девојки. Идејата е многу едноставна: Авторката на блогот, Рејчел Аслет наоѓа фотографии од прекрасни пин-ап девојки и ги споредува со слатки мачиња застанати во истите пози. Мора да признаеме дека мачките се навистина одлични модели!

Неодоливи мачки во улога на пин-ап девојки!

Погледнете ги овие неверојатни споредби и самите донесете одлука дали пин-ап стилот подобро им стои на девојките или на мачките.

Неодоливи мачки во улога на пин-ап девојки!

Неодоливи мачки во улога на пин-ап девојки!

Неодоливи мачки во улога на пин-ап девојки!

Неодоливи мачки во улога на пин-ап девојки!

Неодоливи мачки во улога на пин-ап девојки!

Неодоливи мачки во улога на пин-ап девојки!

Продолжете на следната страница за да ги погледнете останатите мачки во улога на пин-ап девојки…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар