Неочекувана пратка на прагот од вратата

Краткиот анимиран филм „The Package“ е слатка приказна за човек со опсесивно-компулсивно нарушување, кој сè фаќа со заштитни ракавици, пребришува, подредува и подолго време не излегол од дома. Еден ден добива неочекувана пратка…

Неочекувана пратка на прагот од вратата

Анимираниот филм е дело на режисерите Vitaly Magdalits и Daria Simkin кои создале топла приказна, која допира и до најстудените карактери. Можеби мала е веројатноста да добиете ваков пакет на прагот од вашата врата, но пораката дефинитивно има универзална примена во реалниот живот.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар