Неколку работи кои ќе ги сфaтат оние девојки кои имаат помал брат

Веројатно отсекогаш мислевте дека вашиот брат ќе научи и ќе поприми многу нешта од вас како од поголема сестра. Но, како минува времето сфаќате дека взаемно се учите на многу работи. Заедно растете!

1. Знаеме дека помислата за излегување со вашиот помал брат звучи страшно, но всушност тоа е најдобрата работа што некогаш може да ви се случи.

1-nekolku-raboti-koi-kje-gi-sfatat-samo-onie-devojki-koi-imaat-pomal-brat-kafpauza.mk

2. Иако едвај чекате да порасне, вие сепак и понатаму ќе го третирате како да сте му мајка.

2-nekolku-raboti-koi-kje-gi-sfatat-samo-onie-devojki-koi-imaat-pomal-brat-kafpauza.mk

3. Како постара сестра морате да го „вадите“ пред вашите родители. Морате да се помирите со тоа и да застанете во негова одбрана.

3-nekolku-raboti-koi-kje-gi-sfatat-samo-onie-devojki-koi-imaat-pomal-brat-kafpauza.mk

4. Вашиот брат ви е потребен за да ве потсети колку понекогаш сте смотани, зашто само тој знае колку навистина сте.

4-nekolku-raboti-koi-kje-gi-sfatat-samo-onie-devojki-koi-imaat-pomal-brat-kafpauza.mk

5. Кога родителите ќе ве викнат на гости, а брат ви не е дома сфаќате дека тоа не е толку интересно колку што ви се чинеше дека ќе биде.

5-nekolku-raboti-koi-kje-gi-sfatat-samo-onie-devojki-koi-imaat-pomal-brat-kafpauza.mk

6. Слатко е кога вашето момче и вашиот помал брат ќе бидат во сојуз.

6-nekolku-raboti-koi-kje-gi-sfatat-samo-onie-devojki-koi-imaat-pomal-brat-kafpauza.mk

7. Во некој момент тој ќе е ви побара љубовен совет. Не паничете.

7-nekolku-raboti-koi-kje-gi-sfatat-samo-onie-devojki-koi-imaat-pomal-brat-kafpauza.mk

8. Иако секогаш се тепавте за далечинскиот управувач кога бевте деца, со време сепак станавте најдобри другари.

8-nekolku-raboti-koi-kje-gi-sfatat-samo-onie-devojki-koi-imaat-pomal-brat-kafpauza.mk

9. Додека никој не ги разбира вашите шеги, нему му се смешни.

9-nekolku-raboti-koi-kje-gi-sfatat-samo-onie-devojki-koi-imaat-pomal-brat-kafpauza.mk

10. Забавно е да го гледате како прераснува во џентлмен. Вие имате удел во тоа.

10-nekolku-raboti-koi-kje-gi-sfatat-samo-onie-devojki-koi-imaat-pomal-brat-kafpauza.mk

11. Тој ќе ви даде комплимент секогаш кога тоа ви е потребно.

11-nekolku-raboti-koi-kje-gi-sfatat-samo-onie-devojki-koi-imaat-pomal-brat-kafpauza.mk

12. Уште на врата суптилно ќе ве извести што ве чека дома.

12-nekolku-raboti-koi-kje-gi-sfatat-samo-onie-devojki-koi-imaat-pomal-brat-kafpauza.mk

13. Пааа, бидете сестрата со која тој ќе се гордее. Така е најдобро!

13-nekolku-raboti-koi-kje-gi-sfatat-samo-onie-devojki-koi-imaat-pomal-brat-kafpauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент на катедрата за Општа и компаративна книжевност. Голем гурман, обожувач на уметноста и кафехоличар. Секогаш се интересира за нови погледи на светот и затоа има немирен дух. Задолжително наоѓа слободно време кое го поминува со нејзиното домашно милениче и да се напие макар една шолја кафе со пријателките.

Поврзани содржини

Остави коментар