Не ги сакате глувците? А тие можат да бидат толку слатки…

Не ги сакате глувците? А тие можат да бидат толку слатки…

Глувците имаат лош углед на штетници и затоа речиси никој не ги сака. Некои се плашат од нив, но некои ги чуваат како домашни миленичиња и покажуваат колку овие мали животни можат да бидат слатки.


Не ги сакате глувците? А тие можат да бидат толку слатки…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар