Не е онака како што изгледа

Не е онака како што изгледа

Сте се запрашале ли некогаш како започнала да се создава митологијата? Пет неверојатно талентирани студенти од ESMA (уметничкото училиште во Монпелие, Франција) решиле да одговорат на тоа прашање во нивниот студентски проект.

Не е онака како што изгледа

Краткиот анимиран филм „Mytho Logique“ на хумористичен начин и со познати митолошки ликови, се обидува да испрати порака до луѓето кои се премногу искрени и отворени со другите. Повеќето луѓе не се толку чесни, за да ви поверуваат дека баш секогаш им ја кажувате вистината, а оваа приказна сликовито покажува дека работите честопати не се онакви какви што изгледаат од страна.

Не е онака како што изгледаНе е онака како што изгледа

Ова фантастично анимирано филмче е работено во периодот од септември 2009 до септември 2010, а е режирано од странана на J. Ambron, A. Aramini, A. Belbari, G. Poitel and Y. Vincent.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар