Навивачко шаренило на ЕУРО 2012

Фудбалот е прекрасна игра која на магичен начин успева да привлече десетици илјади навивачи на стадионите, а за време на големите манифестации како Европското првенство ги тера луѓето да отпатуваат илјадници километри само за да го бодрат својот тим. Таму секој пристигнува со обележјата на тимот за кој навива, формирајќи шарена слика адекватна на различните култури кои се судираат на спортскиот фестивал.Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012Навивачко шаренило на ЕУРО 2012


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар