Направи сам: 25 летни проекти за подобро расположение

Направи сам: 25 летни проекти за подобро расположение

Со целото слободно време кое го имаме за време на летото, понекогаш може да биде тешко да бидеме зафатени. Иако постојат многу летни активности кои се забавни, повеќето од нив не може секој од нас да си ги дозволи. Но за да се забавувате, не е секогаш потребно да трошите пари. Можете да го исполните вашето слободно време со некои од овие проекти!

1. Ананас светилки

(1)apravi-sam-25-letni-proekti-za-podobro-raspolozhenie-kafepauza.mk

Надградете ги обичните светилки со мали ананаси! Покријте ги светилките со конец, обојте ги жолти со спреј и закачете ги.

2. Летен снежен глобус

(2)apravi-sam-25-letni-proekti-za-podobro-raspolozhenie-kafepauza.mk

Снежните глобуси не мора секогаш да бидат полни со снег и да претставуваат зимски ден. Сè што ви е потребно е тегла, некои интересни фигури, малку светки, лепило и глицерин.

3. Фенери со фотографии

(3)apravi-sam-25-letni-proekti-za-podobro-raspolozhenie-kafepauza.mk

Залепете ги омилените фотографии на некој фенер и ќе добиете уникатен украс.

4. Торта со вкус на лубеница

(4)apravi-sam-25-letni-proekti-za-podobro-raspolozhenie-kafepauza.mk

Оваа торта навистина има вкус на лубеница. Тајната е во желе со вкус на лубеница и пире од лубеница.

5. Перничиња за во двор

(5)apravi-sam-25-letni-proekti-za-podobro-raspolozhenie-kafepauza.mk

Направете си удобни лежалки за во дворот со тоа што ќе поврзете 3 перници за спиење. Ставете ги перниците во водоотпорна навлака, и вашата лежалка е готова.

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар