Направете го овој тест и добијте ја вашата порака од универзумот за денес!

Направете го овој тест и добијте ја вашата порака од универзумот за денес!

Изберете една од овие 3 картички за да ја добиете вашата порака од универзумот за денес.

Направете го овој тест и добијте ја вашата порака од универзумот за денес!

  • Картичка бр. 1

    Се чувствувате добро додека се смеете, нели? Затоа, нека насмевката биде дел од вашето секојдневие! Освен тоа, не заборавајте и дека кога се насмевнувате, ги усреќувате другите.

  • Картичка бр. 2

    Не заборавајте дека животот може да биде многу поубав кога се насмевнувате. Затоа, насмевнете му се денес на светот и дозволете му и тој да ви се насмевне. Продолжете да ширите позитивна енергија!

  • Картичка бр. 3

    Светот ќе биде поубаво место за живеење доколку секој од нас знае како да му се радува на животот! Каде и да одите, што и да правите, споделете ја со другите вашата позитивна енергија и ќе видите дека и животот ќе ви се насмевне. Имајте на ум дека насмевката може да биде лек за многу работи!

Доколку се забавувавте со овој тест, можеби ќе сакате да направите и друг за да откриете што ве очекува ова лето.

Извор: sensa.mondo.rs


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар