Најубавите библиотеки во светот

Без разлика дали сте љубители на книгите или не, ако некогаш влезете во некоја од овие библиотеки, тешко дека ќе сакате да ја напуштите…

Најубавите библиотеки во светот

Градската библиотека во Штутгарт

Најубавите библиотеки во светот

Јавната библиотека во Стокхолм

Најубавите библиотеки во светот

Библиотеката на Конгресот во Вашингтон

Најубавите библиотеки во светот

Централната библиотека во Амстердам

Најубавите библиотеки во светот

Библиотеката за ретки книги и ракописи Бејнек во Њу Хејвен, Конектикат

Најубавите библиотеки во светот

Јавната библиотека во Сиетл

Најубавите библиотеки во светот

Јавната библиотека во МекАлен, Тексас

Најубавите библиотеки во светот

Јавната библиотека во Бостон

Најубавите библиотеки во светот

Библиотека Александрина, Александрија

Најубавите библиотеки во светот

Библиотеката Томас Фишер, Торонто

Најубавите библиотеки во светот

Јавната библиотека во Солт Лејк Сити

Најубавите библиотеки во светот

Библиотеката во теолошката сала на манастирот Страхов во Прага

Најубавите библиотеки во светот

Кралската библиотека за португалска литература, Рио де ЖанеироБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар