Најслаткото дуо на светот: Куче коешто порано било измачувано се плаши од сите освен од ова бебе

На сите им треба љубов. Претходните сопственици на Нора толку многу го измачувале кучето што тоа сега се плаши од сите живи суштества, освен од едно бебе.

Најслаткото дуо на светот: Куче коешто порано било измачувано се плаши од сите освен од ова бебе

Најслаткото дуо на светот: Куче коешто порано било измачувано се плаши од сите освен од ова бебе

„Ја земавме Нора од засолниште за животни 7 години пред да имаме деца. И покрај тоа што таа живеела во нездраво опкружување исполнето со насилство, нејзината слатка и нежна природа дојде до израз и ние бевме сигурни дека таа ќе биде прекрасно семејно куче кога ќе дојде времето за тоа. Воопшто не нѐ разочара!“, открила Елизабет, сопственичката на Нора.

Најслаткото дуо на светот: Куче коешто порано било измачувано се плаши од сите освен од ова бебе

Најслаткото дуо на светот: Куче коешто порано било измачувано се плаши од сите освен од ова бебе

Семејството на Елизабет воопшто не е мало. Таа и нејзиниот сопруг имаат 3 деца, 3 мачки и 3 кучиња. Сите животни ги посвоиле од засолниште. И покрај многуте членови во семејство, врската помеѓу кучето Нора и малиот син Арчи е навистина посебна.

Најслаткото дуо на светот: Куче коешто порано било измачувано се плаши од сите освен од ова бебе

Најслаткото дуо на светот: Куче коешто порано било измачувано се плаши од сите освен од ова бебе

„Арчи е многу опуштено, среќно и расположено бебе и сите животни го забележуваат тоа, особено Нора. Таа има преживеано секаков вид насилство и се плаши речиси од сѐ, но не и од Арчи. Него го обожува!“, изјавилa Елизабет.

Најслаткото дуо на светот: Куче коешто порано било измачувано се плаши од сите освен од ова бебе

Најслаткото дуо на светот: Куче коешто порано било измачувано се плаши од сите освен од ова бебе

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар