Најслатките видеа за 2012 година

Уживајте во видеата кои во 2012 година беа многу гледани, поради тоа што уште на прво видување, ги стоплија срцата на сите гледачи.Најслатките видеа за 2012 година

Американски маринец и неговото куче

Првата средба помеѓу еден американски маринец и неговиот бигл, после долгото отсуство од дома.

Необичен предлог за брак

Ајзак ја повикал неговата девојка Ејми во куќата на неговите родители, го пратил брат му да ѝ стави слушалки на ушите и да ѝ пушти една песна, но нејзе всушност ја чекал спектакуларен предлог за брак.

Слатко кученце „го убедува“ лимонот да си игра со него

Мало девојче се расплакало од политика

Малата Аби плаче затоа што веќе била уморна од долгата претседателска кампања на Барак Обама и Мит Ромни. Има среќа што не живее во Македонија. 🙂

Флиперницата на Кејн

Деветгодишниот Кејн си направил флиперница од картон во походот кон остварување на својот сон. Тој стана многу популарен и неговата флиперница беше многу посетувана.

Родителите на гимнастичарката Али Рејсман

Али Рејсман за малку не освои медал на Олимпијадата во Лондон, но нејзините родители дефинитивно заслужуваат златен медал за поддршката.

Булдог посвојува диви прасиња

Откако нивниот сопственик во дивината пронашол напуштени диви прасиња и ги донел дома, булдогот Бејби се погрижила да добијат мајчинска нега, масирајќи им ги стомачињата на прасињата, за полесно да ја сварат храната. Имала помош од булдогот Роња.

Панди се лизгаат на лизгалкаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар