Најслатките кучиња што некогаш сте ги виделе: Нема да знаете дали е куче или мече!

Доколку ги разгледате овие фотографии веднаш ќе забележите неверојатни сличности меѓу кучињата и мечките. Но, овие мали кученца повеќе личат на плишани мечиња отколку на вистински мечки.

Најслатките кучиња што некогаш сте ги виделе: Нема да знаете дали е куче или мече!

По овие фотографии дури и оние кои не се љубители на кучиња ќе посакаат да чуваат едно вакво вистинско плишано мече. Кој не би посакал секој ден да го гали нивното меко крзно и да ги гледа овие топли очиња кои зрачат љубов?! Погледнете ги овие неодоливи кученца кои несомнено ќе ви го разубават денот и ќе извлечат насмевка на вашето лице…

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар