Најпознатото еже во светот живее живот преполн со авантури

Ежот Марутаро живее живот кој со еден збор може да биде објаснет како неодолив. Без разлика на тоа што се наоѓа во Јапонија, ова слатко суштество успеало да достигне светска популарност. Благодарение на своите 95.000 следачи на Твитер, Марутаро ги поминува своите денови во истражување, јавање гумени патчиња, позирање пред камера и одржување на својата неодоливост за огромна публика. Некој дури би рекле и дека тој е најпознатиот еж во светот. Вие што мислите?

Најпознатото еже во светот живее живот преполн со авантури


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар