Најплатените холивудски актери и актерки за оваа година

Најплатените холивудски актери и актерки за оваа година

Списанието Variety открило колку заработиле холивудските ѕвезди изминатава година, а компанијата која најдобро платила еден од своите актери е Нетфликс.

Најплатените холивудски актери и актерки за оваа година

Рајан Рејнолдс, кој на повеќето ни е познат како Дедпул и кој го позајмуваше гласот на Пикачу во следниот филм за Покемон, е најдобро платениот актер од Нетфликс. Веднаш зад него се нашол Двејн Џонсон.

Роберт Дауни Џуниор, ѕвездата од филмот „Ајронмен“ се наоѓа трет на листата, а веднаш после него е Том Круз. На листата се наоѓаат и Емили Блант, како и прекрасната Гал Гадот. Целата листа можете да ја погледнете во продолжение.

1. Рајан Рејнолдс за „Шест под земја“ (Six Underground) – 24 милиони евра

2. Двејн Џонсон за „Брзи и бесни“ (Fast and Furious) – 18 милиони евра

3. Роберт Дауни Џуниор за „Патувањето на доктор Дулитл“ (The Voyage of Doctor Doolittle) – 18 милиони евра

4. Вил Смит за „Лоши момци засекогаш“ (Bad Boys for Life) – 15 милиони евра

5. Џејсон Стејтам за „Брзи и бесни: Хобс и Шо“ (Fast & Furious: Hobbs & Shaw) – 11,6 милиони евра

6. Том Круз за „Топ Ган: Одметник“ (Top Gun: Maverick) – 10-12 милиони евра

7. Емили Блант за „Тивко место 2“ (A Quiet Place 2) – 10-11 милиони евра

8. Бред Пит за „Си беше еднаш во Холивуд“ (Once Upon a Time in Hollywood) – 8 милиони евра

9. Леонардо Дикаприо за „Си беше еднаш во Холивуд“ (Once Upon a Time in Hollywood) – 8 милиони евра

10. Гал Гадот за „Вондер вуман 1984“ (Wonder Woman 1984): 8 милиони евра

11. Марго Роби за „Птици грабливки“ (Birds of Prey) – 7-8 милиони евра

12. Идрис Елба за „Брзи и бесни: Хобс и Шо“ (Fast & Furious: Hobbs & Shaw) – 7 милиони евра

13. Бен Афлек за „Тројна граница“ (Triple Frontier) – 7 милиони евра

14. Кристен Стјуард за „Ангелите на Чарли“ (Charlie’s Angels) – 6 милиони евра

15. Мартин Лоренс за „Лоши момци засекогаш“ (Bad Boys for Life) – 5 милиони евра

16. Хоакин Феникс за „Џокер“ (Joker) – 4 милиони евра

17. Џесика Честејн за „Тоа: Поглавје 2“ (It: Chapter 2) – 2 милиони евра

Погледнете и кои се познатите личности кои заработуваат и после нивната смрт.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар