Најоткачените водени тобогани во светот

Најоткачените водени тобогани во светот

Водените паркови се местото каде што може да се дојде до возбуда и адреналин во летниот период во урбаните средини кои не се на море. Водените тобогани се секако една од најпопуларните атракции во нив. Откачени, опасни и забавни, овие неколку ги надминуваат останатите по она што го нудат.

Најоткачените водени тобогани во светот

Scorpion’s Tail, Арката на Ное, Висконсин

Најоткачените водени тобогани во светот

Master Blaster во Дубаи

Најоткачените водени тобогани во светот

Epic Plunge, брод на Норвешка компанија за крстарење

Најоткачените водени тобогани во светот

King Cobra во Њу Џерси

Најоткачените водени тобогани во светот

Bulletbowl во Пекинг

Најоткачените водени тобогани во светот

Boeing 747 во Орегон

Најоткачените водени тобогани во светот

Leap of Faith, Бахами

Најоткачените водени тобогани во светот

Insano, Бразил

Најоткачените водени тобогани во светот

Aquaduck, Брод за крстарење на Дизни

Најоткачените водени тобогани во светот

Head First Racer, Гуангџоу, Кина

Најоткачените водени тобогани во светот

Toboggan, Чита дел Маре, Сицилија

Најоткачените водени тобогани во светот

The Mammoth, Индијана

Најоткачените водени тобогани во светот

Jumeriah Sceriah, Дубаи

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. whatever Reply

    Guangzhou, China= Гуангџоу или Гвангџоу на македонски, не Гвангжу. 🙂

Остави коментар