Најкул и најоткачените професори на светот

Најкул и најоткачените професори на светот

Колку и да ни било здодевно додека сме дремеле на часовите во училиште, некогаш сите сме имале барем еден професор кој нè инспирирал, активно нè вклучувал во изучувањето на предметот и нè одржувал заинтересирани за слушање и учење. Затоа, овој пост им го посветуваме на сите одлични професори, оние кои знаат да комуницираат со учениците и студентите и кои знаат да го направат учењето забавно. Покрај вакви професори, секој би посакал да се врати назад на училиште.

0-najkul-i-najotkachenite-profesori-na-svetot-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар