На вечера во тајна цветна градина во Франција

На вечера во тајна цветна градина во Франција

Вечерата во тајната цветна градина е на располагање во ресторанот Мас Провансал во Ница, на јужниот брег на Франција. Надворешниот изглед на ресторанот најавува нешто, но гостите секако ќе останат занемени откако ќе ја видат волшебната атмосфера во овој ресторан – цветна градина.

(1) Na-vechera-vo-tajna-cvetna-gradina-vo-Francija-www.kafepauza.mk

Целиот е исполнет со зеленило. Покрај бројните цвеќиња, има уште и гроздови кои висат наоколу, чери домати, дрвја и уште многу видови растенија. Персоналот на ресторанот секојдневно се грижи за зеленилото. Штом едно растение умре, веднаш се заменува со ново за да интензитетот на мирисот да остане ист.

(2) Na-vechera-vo-tajna-cvetna-gradina-vo-Francija-www.kafepauza.mk(3) Na-vechera-vo-tajna-cvetna-gradina-vo-Francija-www.kafepauza.mk(4) Na-vechera-vo-tajna-cvetna-gradina-vo-Francija-www.kafepauza.mk(5) Na-vechera-vo-tajna-cvetna-gradina-vo-Francija-www.kafepauza.mk(6) Na-vechera-vo-tajna-cvetna-gradina-vo-Francija-www.kafepauza.mk(7) Na-vechera-vo-tajna-cvetna-gradina-vo-Francija-www.kafepauza.mk(8) Na-vechera-vo-tajna-cvetna-gradina-vo-Francija-www.kafepauza.mk


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар