На кого од оваа слика најпрво би му помогнале? Вашиот одговор открива нешто занимливо за вас!

Погледнете ја илустрацијата и искрено одговорете на кого најпрво би му помогнале. Дали е тоа старицата која се обидува да ја премине улицата, жената со тешките торби, мажот чиј автомобил се расипал или пак на мачката која изгледа изгубено на сред улица? Одговорот на ова прашање ги открива вашите приоритети во животот – дали имате традиционални ставови, дали сте вредни и лојални или можеби повеќе им верувате на животните отколку на луѓето.

Вашиот одговор открива многу за вас, а можеби и самите ќе се изненадите од она што ќе го дознаете.

1-na-kogo-od-ovaa-slika-najprvo-bi-mu-pomognale-vashiot-odgovor-otkriva-neshto-zanimlivo-za-vas-www.kafepauza.mk_

1. На старицата

Доколку се одлучивте најпрво да ѝ помогнете на старата жена, тоа открива дека сте високо морална личност која ја почитува традицијата. Рационални сте и внимателно размислувате пред донесувањето на каква било одлука. Вие сте добра личност и тешко пронаоѓате мир во овој свет кој е преполн со несовршеност и неправда.

2. На мачката

Да ѝ помогнете најпрво на мачката која се наоѓа на улицата значи дека сте љубезна личност која верува дека животните се многу подобри од луѓето. Верувате дека тие се целосно искрени и многу беспомошни, додека луѓето често знаат да бидат неискрени, зли и понекогаш не ја заслужуваат вашата помош.

3. На мажот

Доколку вашиот приоритет беше мажот со расипаниот автомобил, тоа открива дека сте сериозни и одговорни. Многу сте трудољубиви, па така не ви претставува никаков проблем да ја понудите вашата помош на луѓето кои се наоѓаат во сериозни непогодни ситуации. Имате многу пријатели, а луѓето ве сакаат, бидејќи знаат дека можат да ви веруваат. Имате добри предиспозиции да бидете лидер.

4. На жената

Тоа што најпрво би ѝ помогнале на младата жена со тешки торби покажува дека сте личност која ужива додека им помага на другите. Вие сакате да имате чувство дека сте им потребни на другите, тоа ве исполнува и радува. Исто така, се чувствувате добро и кога сте во центарот на вниманието.

Сега е време за нова илустрација и прашањето: кое дете според вас ја скршило вазната?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар