Можете ли да ја најдете вкусната закуска што се разликува од останатите?

Сите ги обожуваме интересните загатки што ни го тестираат мозокот. Доколку сте расположени за еден краток и забавен тест, сигурно ќе ви се допадне овој што ќе ви го понудиме денес. Дали вашата моќ за набљудување е доволно развиена за да забележите која од закуските на сликата се разликува од останатите?

Можете ли да ја најдете вкусната закуска што се разликува од останатите?

Овие вкусни ужини се украсени со маслинки, шунка, кашкавал и салама. Иако сите се разликуваат меѓусебно, една од закуските малку повеќе се издвојува од останатите. Разгледајте ги различните илустрации и обидете се да дојдете до вистинскиот одговор.

Успеавте да ја најдете? Доколку немате идеја за што се работи, ќе ви дадеме мала помош: Обрнете внимание на бројот на производи што ги содржи секоја закуска. Ако сепак не можете да се снајдете и сакате да се откажете, прочитајте го одговорот на оваа загатка.

  • Одговор

    Ако погледнете повнимателно, ќе забележите дека закуската под број 6 е составена од 3 различни производи: маслинка, парче шунка и парче кашкавал. Сите други закуски содржат по 2 различни производа.

Доколку ви се допадна оваа загатка, тестирајте ја вашата моќ за забележување детали и решете го овој краток тест.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар