Можете ли да го пронајдете кучето на фотографииве?

Графичкиот дизајнер Ендру Кнеп од Онтарио, Канада ви поставува интересен предизвик: пронајдете го Момо, неговото четири и пол годишно куче од расата Бордер коли, кое се крие во овие фотографии. 🙂

Можете ли да го пронајдете кучето на фотографииве?

За разлика од другите кучиња, Момо се обидува да се скрие кога фаќа стапчиња, па затоа Ендру решил да започне да го фотографира. Најпрвин, овие фотографии биле наменети за забава на неговите малечки внуци и внучки, но откако објавил една фотографија на Инстаграм, добил огромно глобално внимание.

Можете ли да го пронајдете кучето на фотографииве?Можете ли да го пронајдете кучето на фотографииве?

Со тек на време, Ендру направил и блог за да ги објавува фотографиите кои ги прави со Момо, а во моментов работи и на објавување на неговата сликовна книга од 100 страници со овие фотографии. Книгата веројатно ќе стане хит, со оглед на топлото добредојде кое овој проект го пречека на интернет. Ѕирнете вие на колку фотографии ќе успеете да го лоцирате Момо и пишете во коментар. 🙂

Можете ли да го пронајдете кучето на фотографииве?Можете ли да го пронајдете кучето на фотографииве?Можете ли да го пронајдете кучето на фотографииве?Можете ли да го пронајдете кучето на фотографииве?Можете ли да го пронајдете кучето на фотографииве?Можете ли да го пронајдете кучето на фотографииве?Можете ли да го пронајдете кучето на фотографииве?Можете ли да го пронајдете кучето на фотографииве?Можете ли да го пронајдете кучето на фотографииве?Можете ли да го пронајдете кучето на фотографииве?Можете ли да го пронајдете кучето на фотографииве?Можете ли да го пронајдете кучето на фотографииве?Можете ли да го пронајдете кучето на фотографииве?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

 1. Ana Reply

  Само во претпоследната не можев да го најдам хахаха 😀

 2. fucker Reply

  i jas nemozhev vo pretposlednata..mozhebi go nema

 3. анонимна Reply

  go ima…jas go najdov vo site 😀

 4. Name Reply

  Go ima,go ima…Se krie pozadi kamenot,vo leviot agol malku pogore,samo glavata mu se gleda 😀

 5. eli Reply

  najgolemiot kamen dolu vo sredinata, potoa levo od nego, dzirka malo glavce od snegot 🙂

Остави коментар