Морничави фотографии што ќе ве извадат од памет!

Зошто луѓето обожаваат да гледаат хорор филмови, да одат во проколнати куќи и да раскажуваат страшни приказни? Научниците сметаат дека стравот го поттикнува лачењето на допамин и адреналин, а овие хормони ги прават луѓето задоволни и среќни. Дали и вие обожавате да се плашите? Во тој случај, погледнете ги следниве морничави фотографии од кои ќе ве полазат морници…

Кошмар за сите што се плашат од летање со авиони

Морничави фотографии што ќе ве извадат памет!

Овците не се толку фини навечер

Морничави фотографии што ќе ве извадат памет!

Можеби најдобро е да одите до следната бензинска…

Морничави фотографии што ќе ве извадат памет!

Напуштено гнездо на стршени

Морничави фотографии што ќе ве извадат памет!

Пејзаж во Тајван

Морничави фотографии што ќе ве извадат памет!

Сте виделе поголема жаба?

Морничави фотографии што ќе ве извадат памет!

Затишје пред бура

Морничави фотографии што ќе ве извадат памет!

Изгледа некој вампир поминал оттука…

Морничави фотографии што ќе ве извадат памет!

Продолжете на следната страница за да ги погледнете останатите морничави фотографии…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар