Моќен одговор на покрупна жена која добила коментари дека не го заслужува нејзиниот згоден сопруг - Part 2

Моќен одговор на покрупна жена која добила коментари дека не го заслужува нејзиниот згоден сопруг

Нејзиниот хејтер успеал да ја најде нејзината слабост и да ја искористи. Џена признала дека била многу изненадена. Но, наместо да му дозволи на хејтерот да ја уништи, таа решила да им покаже на сите дека љубовта не зависи од физичкиот изглед.

Моќен одговор на покрупна жена која добила коментари дека не го заслужува нејзиниот згоден сопруг

Моќен одговор на покрупна жена која добила коментари дека не го заслужува нејзиниот згоден сопруг

Нејзината искрена и позитивна порака инспирирала илјадници луѓе кои поминувале низ истите несигурности. Од некоја причина, многумина сѐ уште се чудат кога ќе видат заедно партнери со различна големина, особено ако жената е таа што е поголема. Можеби сето ова се должи на човечкото незнаење, љубомора или сликата за совршеното тело што ја создаваат медиумите, но во секој случај станува збор за негативна појава во општеството. Прочитајте ја целосната порака на Џена која ќе ви докаже дека има многу поважни работи од изгледот кога станува збор за љубовта…

Моќен одговор на покрупна жена која добила коментари дека не го заслужува нејзиниот згоден сопруг

Моќен одговор на покрупна жена која добила коментари дека не го заслужува нејзиниот згоден сопруг

Еднаш добив порака од некој кој ми кажа дека не му се верува како сум успеала да освојам толку згоден маж. Да бидам искрена, бев многу изненадена. Овој човек ја има прифатено секоја моја облина, секое мое дупче, секој килограм и секое мозолче во последните 10 години и ме има потсетувано дека сум прекрасна иако длабоко во себе не сум се согласувала со тоа.

Дел од мојата несигурност во врска со моето тело е поврзана со фактот што сум во брак со човек кој има плочки на стомакот. Како би можела јас како покрупна жена да го освојам него? Понекогаш се чувствувам безвредно и мислам дека не го заслужувам затоа што не сум слаба.

Да, моите бутови се допираат, моите раце се големи и стомакот ми е голем, но тоа значи дека само има повеќе за сакање и одбирам човек кој ќе може да се справи со сето тоа (и многу повеќе!).

Јас сум многу повеќе од едно обично тело, исто како и тој, исто како и сите вие. Вистинската љубов не познава големини!

Моќен одговор на покрупна жена која добила коментари дека не го заслужува нејзиниот згоден сопруг

За да се уверите дека нема ништо лошо во тоа да имате вишок килограми, прочитајте зошто мажите кои се венчаваат со покрупни жени имаат 10 пати посреќен живот од останатите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар