Модерен Пинокио

Модерен Пинокио

Станува збор за истражување на експресивните и бихевиоралните потенцијали на роботите. Дизајнерите на овој модерен Пинокио успеале да направат една обична ламба да биде свесна за својата околина, посебно за луѓето. Таа исто така може да се однесува на многу различни начини. Како што се снаоѓа во просторот, ние луѓето можеме веднаш да забележиме дека таа поседува исти карактерни црти како животните и на тој начин нè тера едноставно веднаш да ја засакаме.Модерен ПинокиоОткако ќе го изгледате ова видео сигурно ќе се замислите дали Пинокио е само ламба. Можеби е време да ги тргнеме книгите настрана и да го запознаеме нашиот нов пријател…Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. :) Reply

    хха јако :)))

Остави коментар