Мислите дека на вашите деца не им треба куче? Погледнете ги овие гифови и фотографии веднаш!

Децата можат да научат вредни лекции за грижа, одговорност, добрина и трпение од нивните најдобри пријатели – кучињата. Тие исто така и ќе се забавуваат 24/7 со нивните енергични крзнени топчиња, кои пак истовремено ќе ги учат и на почит. Кучињата се добри и за учење како да поставите граници, па вашите најмали не би имале проблеми со границите кога ќе потпораснат. Па, ако мислевте дека на вашите деца не им требаат кучиња додека растат, погледнете ги следниве гифови и фотографии што веднаш ќе ви го сменат мислењето!

1. Кучето никогаш нема да дозволи на вашето мало да му студи

(1) mislite-deka-na-vashite-deca-ne-im-treba-kuche-poglednete-gi-ovie-gifovi-i-fotografii-vednash-www.kafepauza.mk

2. Нема подобра комбинација од 10-годишен син и неодоливо куче

(2) mislite-deka-na-vashite-deca-ne-im-treba-kuche-poglednete-gi-ovie-gifovi-i-fotografii-vednash-www.kafepauza.mk

3. Истото важи и за девојчињата и нивните кутриња

(3) mislite-deka-na-vashite-deca-ne-im-treba-kuche-poglednete-gi-ovie-gifovi-i-fotografii-vednash-www.kafepauza.mk

4. Ова куче било тажно поради конусот, но за среќа има некој што може да го расположи

(4) mislite-deka-na-vashite-deca-ne-im-treba-kuche-poglednete-gi-ovie-gifovi-i-fotografii-vednash-www.kafepauza.mk

5. Кутре и дете – партнери во криминал!

(5) mislite-deka-na-vashite-deca-ne-im-treba-kuche-poglednete-gi-ovie-gifovi-i-fotografii-vednash-www.kafepauza.mk

6. Овие двајца имаат пријателство што ќе трае цел живот

(6) mislite-deka-na-vashite-deca-ne-im-treba-kuche-poglednete-gi-ovie-gifovi-i-fotografii-vednash-www.kafepauza.mk

7. Некои дечиња дури и сакаат да бидат како своите најдобри пријателчиња

(7) mislite-deka-na-vashite-deca-ne-im-treba-kuche-poglednete-gi-ovie-gifovi-i-fotografii-vednash-www.kafepauza.mk

8. Без разлика колку тежок ден имале, прегратката од куче сè ќе направи полесно

(8) mislite-deka-na-vashite-deca-ne-im-treba-kuche-poglednete-gi-ovie-gifovi-i-fotografii-vednash-www.kafepauza.mk

Преминете на следната страница за останатите фотографии…

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар