Мини Купер дизајниран во соработка со Ролс Ројс

Мини Купер дизајниран во соработка со Ролс Ројс

Автомобилската компанија „Мини“ ќе пушти во продажба ограничена количина од својот модел „Cooper S“, чиј дизајн е изработен во соработка со тимот на „Ролс Ројс“. Моделот е наречен „Mini Cooper Goodwood“, а неговиот внатрешен дизајн ќе ги задоволува стандардите на еден „Ролс Ројс“ бидејќи ќе содржи кожни и дрвени декорации, но притоа ќе ги задржи стандардните елементи на автомобилот. Мини Купер дизајниран во соработка со Ролс РојсНадворешноста ќе биде надополнета со бандажи од 17 инчи, направени од легура на метали, како и уште неколку минимални подобрувања на шасијата. Ќе бидат произведени само 1.000 автомобили, а ќе бидат достапни ексклузивно само за однапред одбрани застапништва на „Мини“ низ светот.Мини Купер дизајниран во соработка со Ролс РојсМини Купер дизајниран во соработка со Ролс РојсМини Купер дизајниран во соработка со Ролс РојсМини Купер дизајниран во соработка со Ролс РојсМини Купер дизајниран во соработка со Ролс РојсМини Купер дизајниран во соработка со Ролс РојсМини Купер дизајниран во соработка со Ролс РојсМини Купер дизајниран во соработка со Ролс РојсМини Купер дизајниран во соработка со Ролс РојсМини Купер дизајниран во соработка со Ролс РојсМини Купер дизајниран во соработка со Ролс Ројс
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар