Места низ светот со урнебесно смешни имиња

Низ светот навистина постојат многу места со смешно име, а доказ за тоа е оваа галерија која ќе ве насмее до солзи. Сигурно и вие досега на своите патувања сте наишле на некое вакво место и сте се сликале покрај неговиот знак. Споделете ги вашите искуства преку коментар или пратете ни интересна слика за да ја надополниме оваа интересна галерија.

Места низ светот со урнебесно смешни имињаМеста низ светот со урнебесно смешни имињаМеста низ светот со урнебесно смешни имињаМеста низ светот со урнебесно смешни имињаМеста низ светот со урнебесно смешни имињаМеста низ светот со урнебесно смешни имињаМеста низ светот со урнебесно смешни имињаМеста низ светот со урнебесно смешни имињаМеста низ светот со урнебесно смешни имињаМеста низ светот со урнебесно смешни имиња


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Име Reply

  ima grad vo Turcija – KURFALLI 🙂

 2. Hristina Reply

  hahahahahhaha please dont laugh at our village funny name 😀 …kako da ne se smejam!

 3. hmm Reply

  nase selo – DOLNO DUPENI ! 😀

 4. s Reply

  Nashi: Kurija, Palikura, Prdejci, Podmochani, B’z, …

Остави коментар