Мали дечиња со своите големи домашни миленичиња

Мали дечиња со своите големи домашни миленичиња

И покрај тоа што изгледаат застрашувачки, поголемите раси на кучиња знаат да бидат многу добри фамилијарни пријатели кои се полни со љубов и ги штитат децата на сопствениците исто како да се нивни. Постојат многу придобивки од растењето со куче, како на пример, тие ве учат на одговорност, сочувство и самодоверба, а истовремено ве заштитуваат и се покрај вас дури и во најтешките моменти.


Мали дечиња со своите големи домашни миленичиња


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар