Магијата на Париз

Со годишна бројка од над 45 милиони туристи, Париз е најпосетуваниот град во светот, како резултат на многубројните културни, историски и уметнички знаменитости, како и поради парковите и други атракции. Поради тој факт Париз се нарекува и „град на светлината“ или „најромантичниот град во светот“. Еве само еден дел од тие атракции кои ќе го привлечат вашето внимание.Магијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на ПаризМагијата на Париз


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар