Мачорот Гери станал многу популарен по објавените фотографии од неговите планински авантури

Животот на мачките се врти околу здодевната рутина и разгалениот начин на живот во затворен простор и тие никогаш нема да откријат какво игралиште може да биде надворешниот свет. Но, тоа не важи за Гери. Овој петгодишен мачор може да инспирира многу инфлуенсери на Инстаграм со своите авантуристички фотографии. Мачорот бил посвоен додека закрепнувал од операција на ногата и поради таа операција, Гери не е во состојба да скока како другите мачки. Но, ова крзнено животно е совршен придружник за време на авантурите на неговите сопственици.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary The Cat (@greatgramsofgary) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary The Cat (@greatgramsofgary) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary The Cat (@greatgramsofgary) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary The Cat (@greatgramsofgary) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary The Cat (@greatgramsofgary) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary The Cat (@greatgramsofgary) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary The Cat (@greatgramsofgary) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary The Cat (@greatgramsofgary) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary The Cat (@greatgramsofgary) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary The Cat (@greatgramsofgary) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary The Cat (@greatgramsofgary) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gary The Cat (@greatgramsofgary) on

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар