Маче со вишок хромозом за малку ќе го изгубело животот поради неговиот необичен изглед

Запознајте ја Маја, 1-годишното маче со хромозомна абнормалност. Ја нашле зад кинески ресторан и ја однеле во засолниште каде што требале да ѝ го одземат животот само затоа што изгледала и се однесувала малку поинаку. Мислеле дека никој нема да сака да ја земе.

Маче со вишок хромозом за малку ќе го изгубело животот поради неговиот необичен изглед

Маче со вишок хромозом за малку ќе го изгубело животот поради неговиот необичен изглед

Но, Засолништето за необични мачки дознале за нејзиниот случај и ѝ нашле дом. Сега, Маја е среќно маче кое живее во прекрасно и грижливо семејство.

Маче со вишок хромозом за малку ќе го изгубело животот поради неговиот необичен изглед

Маче со вишок хромозом за малку ќе го изгубело животот поради неговиот необичен изглед

Погледнете ја нејзината приказна раскажана преку фотографии…

Маче со вишок хромозом за малку ќе го изгубело животот поради неговиот необичен изглед

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар