Летувалиште на Малдиви кое ви овозможува да спиете под ѕвездите и над океанот

Летувалиште на Малдиви кое ви овозможува да спиете под ѕвездите и над океанот

Замислете си како пловејќи заспивате додека ги слушате брановите од океанот и ветерот. Најинтересниот дел е тоа што водата се наоѓа директно под вас додека лежите на специјално изработената мрежа поставена директно над водата. Можеби ова ви звучи како далечен сон, но е возможно за околу 22 илјади денари за една ноќ.

Инфлуенсерите од целиот свет го обожаваат одморалиштето

Летувалиште на Малдиви кое ви овозможува да спиете под ѕвездите и над океанот
Тие се вљубени во ова место затоа што им овозможува да направат убави фотографии за Инстаграм. Одморалиштето располага со 120 вили, а секоја од нив е опремена со приватен базен и мрежа како што можете да видите на сликата. Инстаграмџиите и славните луѓе обожаваат да дремат, да јадат или едноставно само да позираат на гореспоменатата мрежа.

Се наоѓа во Големиот парк Кодипару на Малдивите

Летувалиште на Малдиви кое ви овозможува да спиете под ѕвездите и над океанот

Далечното островско одморалиште изобилува со 120 вили

Летувалиште на Малдиви кое ви овозможува да спиете под ѕвездите и над океанот

Сите вили се опремени со посебни мрежи кои лебдат над водата

Летувалиште на Малдиви кое ви овозможува да спиете под ѕвездите и над океанот

Цената за изнајмување започнува со 22.000 денари за една ноќ

Летувалиште на Малдиви кое ви овозможува да спиете под ѕвездите и над океанот

Одморалиштето станало екстремно популарна дестинација за инфлуенсерите

Летувалиште на Малдиви кое ви овозможува да спиете под ѕвездите и над океанот

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар