Кучиња кои танцуваат на латино звуци

Кучиња кои танцуваат на латино звуци

Автор: Маја Владимирова

Неодамна видовме дека кучињата реагираат на музиката, односно на звуците на гитарата. Овојпат ќе ви прикажеме неколку видеа со кучиња, кои не само што реагираат на музиката, туку и уживаат во неа. Посебно на латино звуците. Кучиња кои танцуваат на латино звуци

1.Чивава која игра фламенко


2. Француска пудлица која игра танго


3.Чивава која игра на „Waka Waka“


4.Чивава која игра салса


5. Тибетски териер кој игра салса


6. И за крај, дали сте за една салса со овој златен ретривер?Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. elena Reply

    Vtoroto ne e tango tuku paso doble. Pozdrav 🙂

Остави коментар