Кревет во скриена пештера каде едно ноќевање чини 180 евра

Кревет во скриена пештера каде едно ноќевање чини 180 евра

Пред 600 години, оваа скриена пештера во близина на Седона, во американската држава Аризона беше дом на Индијанци, а денес е достапна за истражување за сите заинтересирани кои се подготвени да платат за ова незаборавно искуство.

Кревет во скриена пештера каде едно ноќевање чини 180 евра

Пештерата се наоѓа на приватен имот среде пустината и близу до засолниште за волци. Точната локација ќе им биде дадена само на оние кои ќе го резервираат своето место преку онлајн-платформата Airbnb по цена од околу 180 евра за една ноќ. Покрај пештерата, имате пристап и до просторија со бања. Направени се минимални модификации за живеење за да се зачува автентичноста на местото. Постои спална соба со кревети за вкупно четири лица. Забрането е носење чевли во внатрешноста на пештерата, како и слушање гласна музика.

Тука се живее во хармонија со природата и се јаде исклучиво вегетаријанска храна. Поради предизвикувачкиот терен, односно ненадејните подеми и падови во близина на пештерата, забрането е пиење алкохолни пијалоци. Од безбедносни причини е забрането да се пали оган на имотот, но и да се носат мали деца. Ова место е особено препорачливо да го посетите во текот на летото кога температурите во пештерата можат да бидат постудени отколку во останатата топла Аризона.

Кревет во скриена пештера каде едно ноќевање чини 180 евра

Кревет во скриена пештера каде едно ноќевање чини 180 евра

Кревет во скриена пештера каде едно ноќевање чини 180 евра

Кревет во скриена пештера каде едно ноќевање чини 180 евра

Кревет во скриена пештера каде едно ноќевање чини 180 евра

Прочитајте и за ова шармантно село во Англија со уредни и шармантни куќички, поплочени улици, па дури и фарма за магариња.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар