Креативни фотографии од мачки со шапки направени од нивното сопствено крзно

Кој може да им одолее на слатките мачиња? Овие животинчиња се неодоливи сами по себе, но кога на нив ќе се додаде и мал детаљ како што е шапка од нивното сопствено крзно, нивниот шарм достигнува највисоко ниво! Рио Јамазаки е фотограф од Јапонија кој максимално ја искористил убавината на неговите мачки благодарение на неговата неизмерна креативност. Имено, тој решил да направи шапки од влакната што ги испуштале неговите миленици и крајниот резултат е апсолутно фантастичен!

Креативни фотографии од мачки со шапки направени од нивното сопствено крзно

Неговите мачки се од расата шкотски фолд – Нија има 8 години и е сива со темни линии, Мар е бела и има 6 години и Вит, кафеавиот тигар кој има само 1 година. Погледнете ги овие прекрасни мачиња со необични шапки кои ќе ве остават без зборови…

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар