Корисник на Редит забележал дека логото на Чикаго Булс станува „безобразно“ кога ќе се сврти наопаку

Дури и да не сте големи фанови на американската кошарка, сигурно знаете кои се Чикаго Булс, кошаркарскиот тим од Чикаго, Илиноис, најпознати по нивното препознатливо лого со Бик и легендарниот играч Мајкл Џордан.

Корисник на Редит забележал дека логото на Чикаго Булс станува „безобразно“ кога ќе се сврти наопаку

Корисникот на Редит Cvoony неодамна забележал дека кога ќе се сврти нивното лого наопаку, се добива нешто малку безобразно.

Дали го гледате роботот кој е во некаква непристојна интеракција со ракот пред него?

Корисник на Редит забележал дека логото на Чикаго Булс станува „безобразно“ кога ќе се сврти наопаку

Откако корисникот го споделил своето откритие, многумина биле шокирани во неверување, додека некои велат дека едноставно гледаат човек кој чита книга. 🙂

Што гледате вие? Што мислите, дали е ова намерно или случајно?

Можеби ќе сакате да ја откриете и скриената симболика на овие 50 логоа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар