Корисни совети за социјалните мрежи од една бабичка

Корисни совети за социјалните мрежи од една бабичка

Веќе имавме можност да прочитаме за одличниот проект на Чачо Пуебла наречен „Grandmother Tips“ кој привлече огромно внимание ширум светот, па поради тоа тој решил да состави и втор дел од интересните и незаборавни совети од неговата баба.

Корисни совети за социјалните мрежи од една бабичка

„Никогаш не купувајте го првиот продукт од Епл, почекајте да ги поправат грешките во следниот модел.“


„Отсекогаш сум сакал да го кажам ова: Се враќаме поради барањето на јавноста! Поради големиот успех ќе споделиме нови совети со вас. Но, овој пат сакам да биде многу поинтерактивно. Па ако имате некои совети од вашата баба, слободно споделете ги со нас на нашата фан-страна на Фејсбук,“ вели Чачо Пуебла.

Корисни совети за социјалните мрежи од една бабичка

„Запомни синко: вистинските пријатели никогаш не пишуваат среќен роденден на твојот ѕид.“

Корисни совети за социјалните мрежи од една бабичка

„Немојте да мислите дека сè што ќе напишете на вашиот блог може да се смета за литература.“

Корисни совети за социјалните мрежи од една бабичка

„Не грижете се за тоа колку пати ви ја виделе содржината, коментарите се многу, многу, многу поважни.“

Корисни совети за социјалните мрежи од една бабичка

„Оние кои имаат статус - комплицирано е, сакаат да кажат дека бараат нешто подобро.“

Корисни совети за социјалните мрежи од една бабичка

„Верувајте ми, следачи не значат пријатели. И обратно.“

Корисни совети за социјалните мрежи од една бабичка

„Запомнете дека луѓето кои имаат смајлиња за фотографија на профилот се воглавно грди.“

Корисни совети за социјалните мрежи од една бабичка

„Никогаш, никогаш не лајкнувајте си го својот статус. Тоа ве прави да изгледате очајни за внимание.“

Корисни совети за социјалните мрежи од една бабичка

„Не е важно што велат, вашите деца нема никогаш да ви бидат пријатели на ниедна социјална мрежа.“

Корисни совети за социјалните мрежи од една бабичка

„Девојките спијат со момци кои употребуваат Фотошоп, но се мажат со оние кои работат во Ексел.“

Корисни совети за социјалните мрежи од една бабичка

„Не мислете дека копчето Reload има моќ да го забрза времето.“

Корисни совети за социјалните мрежи од една бабичка

„Слушај синко: Tвитер - тоа се само Фејсбук статуси кои се обидуваат да звучат фенси.“Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар